یک ملی‌پوش دیگر ایرانی هم به MMA پیوست!

بعد از امیر علی‌اکبری حالا حمیدرضا قلی‌پور هم به مسابقات MMA پیوست.

فتن امیر علی اکبری سراغ MMA یا همان هنرهای رزمی ترکیبی اتفاق جالب و هیجان‌انگیزی برای ورزشی‌ها بود. ورزشکار کاریزماتیک و مستعدی که در اوج جوانی قربانی اشتباه‌های خود و اطرافیانش شد و برای همیشه محروم از حضور روی تشک کشتی. با این حال بازگشتش به دنیای ورزش و حضور در عرصه‌ای که هنوز برای ما بکر و فتح نشده بود، آنقدر جذاب بود که فقط حضش را ببریم و با اشتیاق دنبالش کنیم. ادامه ماجرا هم پر بود از جایزه‌های چند صد هزار دلاری او در این رقابت‌ها و چیزهایی که در ورزش ایران جای‌شان خالی بود. به همین خاطر هم پس از موفقیت او بارها شنیده می‌شد که برخی ورزشکاران از رشته‌های دیگر راه این رشته را در پیش گرفته‌اند.

جدیدترین ورزشکار ایرانی هم که روز گذشته به طور رسمی حضورش در مسابقات این رشته قطعی شد، حمیدرضا قلی‌پور است. قهرمان ووشوی ایران و جهان که تقریباً دو سالی از خداحافظی‌اش می‌گذرد؛ البته همین چند ماه پیش مشخص شد به خطر دوپینگ و محرومیت طولانی‌مدت بوده! او هم پس از اعلام شدن محرومیت بلندمدتش در ووشو به سمت MMA کشیده شد و حالا هم خبر آمده که با یک سازمان افغانستانی در مسابقات این رشته شرکت خواهد کرد. گفته می‌شود قلی‌پور با سازمان TGFC افغانستان برای شرکت در مسابقات MMA امضا کرده و اولین رقابتش را طبق برنامه 23 بهمن همین امسال برگزار خواهد کرد.
خط ارتباط اکثر ورزشکاران ایرانی که راه MMA را در پیش گرفتند، عدم امید آنها به ادامه فعالیت در رشته اصلی‌شان است. کما اینکه به جز علی اکبری، ورزشکاران سرشناسی مانند داود عابدین‌زاده و علیرضا محجوب هم راهی این رشته شدند تا بتوانند به جای رشته‌های مبدأ، در این میدان دیده شده و صد البته درآمدزایی کنند. در این میان دوپینگی‌ها هم در اکثر رشته‌های رزمی و مبارزه‌ای به حضور در این رشته فکر می‌کنند. مثل حمیدرضا قلی‌پور که البته این فکر را عملی کرده و حالا در آستانه آغاز مبارزه‌های خود در این رشته است.
به هر ترتیب MMA که در ابتدای فعالیتش با برخورد صلبی وزارت ورزش و ممنوع شدن روبه‌رو شد، حالا جای خودش را در میان ورزشکاران و ورزش‌دوستان پیدا کرده و حتی حضور دوپینگی‌ها هم در آن مانعی ندارد. با این حال جالب است که بابی برای ورزشکارانی باز شده که محرومیت طولانی یا مادام‌العمر دارند تا بتوانند همچنان در صحنه بمانند و به فعالیت خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *