بودیمر 80 روز در ایران بود، 15.5 میلیارد می‌گیرد!

همه اهالی فوتبال، رسانه‌ها و همینطور طرفداران فوتبال امیدوار هستند سازمان بازرسی کل کشور، به فعالیت فوتبالی خود ادامه دهد و سرانجام مدیران ناکارآمد را محکوم کند.

به تازگی این سازمان وارد قراردادهای فوتبال شده و طبیعی است برای آنکه بتواند حق باشگاهها را بگیرد، پرونده مدیران قبلی را هم بررسی کند. به تازگی فیفا رای پرونده بودیمیر و پرسپولیس را اعلام کرده که خط به خط آن می‌تواند غم‌انگیز و ناراحت کننده باشد. اطلاعاتی که از این پرونده فاش شده، می‌تواند این سوال را جدی‌تر مطرح کند که «زمان برخورد با متخلفان در قراردادهای خارجی نرسیده است؟!»

دستمزد ماهیانه بودیمیر
بودیمیر ژانویه دو فصل قبل راهی پرسپولیس شد. باشگاه پرسپولیس با او و رضا قوچان نژاد مذاکراتی داشت. رضا گفت 800 هزار دلار می‌خواهد ولی بودیمیر آفر 504 هزار یورویی داد. برانکو هم روی جذب این بازیکن تاکید کرد. در نهایت دو طرف پای میز مذاکره به توافق رسیدند قرارداد 18 ماهه امضا کنند. باشگاه پرسپولیس پذیرفت ماهیانه 2800 یورو به حساب این بازیکن برای 18 ماه پرداخت کند که رقم همان 504 هزار یورو می‌شود. بودیمیر تاکید داشت باید بخشی از مبلغ را در ابتدای کار بگیرد. وقتی به ایران آمد، پرسپولیس نتوانست پول را بپردازد ولی در نهایت 29 هزار یورو به این بازیکن داد تا 475 هزار یورو دیگر باقی بماند.

فقط دو گل
بودیمیر در نیم فصلی که برای پرسپولیس بازی کرد، حدود 80 روز در ایران بود. او در مجموع 18 بازی(شامل لیگ قهرمانان، لیگ برتر و جام حذفی) برای پرسپولیس انجام داد و دو گل زد. یک گل آن در لیگ قهرمانان مقابل پاختاکور به ثمر رسید که برایش پاداش هم گرفت!

جریمه 700 میلیونی
فیفا رای قطعی درباره پرونده بودیمیر و پرسپولیس را صادر کرده و قرمزها باید ظرف دو ماه آینده 475 هزار یورو(چیزی حدود 14 میلیارد و 700 میلیون) به این بازیکن بپردازند. همه ضرر و زیان پرسپولیس در قرارداد بودیمیر فقط این نیست. قرمزها باید 23 هزار و 750 یورو هم جریمه بدهند که مبلغ بالای 700 میلیون تومان است. بنابراین پولی که پرسپولیس به بودیمیر پرداخت خواهد کرد بسته به نوسان ارز حدودا 14 میلیارد و 400 خواهد بود.

حرص بخورید!
زمانی حرص می‌خورید که متوجه شوید بودیمیر حاضر بود توافق کند و مبلغی به مراتب کمتر بگیرد و تسویه کند. خواسته او زیر 50 هزار یورو بود اما آن زمان عرب مدیرعامل و نبی نایب رئیس هیات مدیره باشگاه یک جمله را تکرار می‌کردند: «بدهی به بودیمیر بسیار کم است و به زودی تسویه می‌شود.» بد نیست بدانید پرسپولیس همان زمان هم پول بودیمیر را نقدی داشت و هم پول برانکو را ولی دستمزد دو خارجی خود را نداد تا هر آنها بدجور قرمزها را نقره داغ کنند. بودیمیر همان زمان مصاحبه کرد و گفت مسئولان پرسپولیس حتی با او تماس هم نگرفته‌اند و مجبورش کرده‌اند دست به شکایت بزند. در واقع پرونده‌ای که می‌شد با رقم بسیار کمتری بسته شود حالا غرامتی 15 میلیارد و 400 میلیونی برای پرسپولیس به همراه دارد. بعد از جدایی عرب، محمدحسین انصاری‌فرد هم با بودیمیر توافق نکرد تا حالا پرسپولیس حتی جای اعتراض به رای نداشته باشد. امیر ساعد وکیل پرسپولیس می‌گوید: «دیگر جای دفاعی هم نداریم و رای قطعی است و باید فقط پول را جور کنیم و بدهیم.» این پرونده همه را یاد پرونده پروپئیچ و استقلال می‌اندازد. او هم حاضر بود 30 هزار دلار بگیرد و فسخ کند ولی استقلالی‌ها طوری فراری‌اش دادند که شکایت کند و در نهایت 420 هزار دلار از این باشگاه بگیرد! ظاهرا آش همان است و کاسه همان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *