امید عالیشاه: پرسپولیس پوکر نمی‌کرد و فینالیست آسیا نمی‌شد هیچ دشمنی نداشت!

کاپیتان دوم پرسپولیس به خبرورزشی گفت: به تیم‌های قهرمان تیم خاص می‌گویند. شما می‌بینید بایرن مونیخ، یوونتوس و بارسلونا یا پاری‌سن‌ژرمن هم تیم خاص هستند و قهرمان!

به گزارش اسپورت نیکو به نقل از خبر ورزشی، بازی معوقه دو تیم پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان از هفته ششم مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه آزادی با تساوی  یک- یک به پایان رسید. امید عالیشاه کاپیتان دوم پرسپولیس بعد از ۷۴۵ روز موفق شد برای سرخپوشان گلزنی کند. آخرین گل او مربوط به پیروزی ۳- یک پرسپولیس برابر پارس جنوبی جم در لیگ هجدهم بود. در همین ارتباط بد ندیدیم دقایقی با امید عالیشاه صحبت کنیم.

بعد از مدت‌ها موفق به گلزنی شدی. چه حسی داشتی؟
گل زدن همیشه حس خوبی دارد. من هم خوشحالم توانستم به ذوب‌آهن گل بزنم اما متأسفانه ۳ امتیاز این بازی پرید. ما می‌توانستیم برنده از زمین خارج شویم ولی روی یک غافلگیری گل خوردیم و…

از عملکرد خودت راضی هستی؟
تلاش کردم بازیکن مثمرثمری باشم و امیدوارم نظر مثبت کادرفنی و هواداران را جلب کرده باشم.

در دقیقه ۳۴ یک پاس گل زیبا به مهدی عبدی دادی که مهاجم جوان شما دروازه خالی را کج دید. آن توپ اگر گل می‌شد تو هم گل زده بودی و هم پاس گل به نامت ثبت می‌شد.
مهم‌تر از همه پرسپولیس می‌برد. به هرحال مهدی عبدی مهاجم جوان و بااستعدادی است که شاید در آن لحظه تعادلش به‌هم خورد. اگر آن توپ گل می شد خیال ما هم راحت‌تر بود ولی ذوب‌آهن تمام شد و رفت. حالا باید به فکر بازی‌های بعدی باشیم.

سپاهان اصفهان هم این روزها با محرم نویدکیا اوج گرفته است. این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. محرم نویدکیا بازیکن بزرگی بود که حالا لباس سرمربیگری پوشیده است و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم اما نه در بازی با پرسپولیس!

سپاهان سخت‌تر است یا ذوب‌آهن؟
در لیگ ۱۶ تیمی همه بازی‌ها سخت است. هیچ تیمی از قبل برنده یا بازنده نیست. ضمن آن که امسال فکر می‌کنم همه تیم‌ها با انگیزه‌ای بیشتر برابر پرسپولیس قرار می‌گیرند. می‌خواهند جلوی تیم فینالیست آسیا خودی نشان دهند و همین یک مقدار کار را سخت‌تر می‌کند.

سیدجلال حسینی در مصاحبه  می‌گفت تیم یک مقدار خسته بود. درست است؟
شاید، به هر حال ما بازی سنگینی با نساجی مازندران داشتیم و حق با سیدجلال است.

به همین دلیل پرسپولیس در نیمه دوم بازی با ذوب‌آهن کمی افت کرد؟
این سؤال مربوط به من بازیکن نمی‌شود و باید کادرفنی جواب پرسش شما را بدهند.

لابد می‌دانی دربی هم روز ۲۲ دی برگزار می‌شود. به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه پرسپولیس فکر می‌کنی این بازی مساوی شود یا نه؟
ما اول با سپاهان بازی داریم و بعد با استقلال!

بی‌تعارف اصلاً به دربی فکر نکردی یا نقشه‌ای نکشیدی؟
گفتم که اول با سپاهان اصفهان بازی داریم که یک مسابقه بسیار مهم است. باید ۳ امتیاز این دیدار را به دست بیاوریم و بعد از آن به دربی فکر کنیم.

تو به هر حال یکی از بازیکنانی هستی که سابقه گلزنی در دربی را داری. فکر دربی و بازی با استقلال خواه ناخواه سراغ بازیکن می‌آید.
شاید اما نباید ما تمرکز خودمان را به هم بزنیم. اگر بخواهیم از الان به دربی فکر کنیم بازی با سپاهان را از دست می‌دهیم. بازی با سپاهان هم همیشه برای ما پرسپولیسی‌ها یک‌جورهایی شبیه دربی بوده است.

استقلال هم البته در حال حاضر صدرنشین لیگ برتر است و به نظر می‌رسد دوباره اوج گرفته باشد.
ببخشید! باز هم تکرار می‌کنم تمرکز ما روی بازی‌های خودمان است و درمورد رقیبان نظری ندارم.

(به شوخی) به نظر می‌رسد امروز اصلاً و ابداً نمی‌شود درباره استقلال از زیر زبان تو حرف کشید، جزو بازیکنان باتجربه شدی! 
به هر حال هر چه از سن آدم می‌گذرد پخته‌تر می‌شود. کُری خواندن برای تیم حریف مخصوص هواداران دو تیم است. اتفاقاً کُری‌خوانی هواداران قشنگ است اما بازیکنان باید حرف خود را در زمین چمن بزنند. هیچ امتیازی به بازیکنی که کُری می‌خواند نمی‌دهند!

شرایط فعلی پرسپولیس چطور است؟ شما ۴ مساوی و ۲ برد به دست آورده‌اید. وضعیت برای مدافع عنوان قهرمانی نگران‌کننده نیست؟
نه، چرا باید نگران‌کننده باشد؟ ما تنها تیم بدون شکست لیگ برتر هستیم. در بازی‌هایی هم که مساوی کردیم مستحق برد بودیم و روی بدشانسی یا اتفاق به ۳ امتیاز نرسیدیم. به نظر می‌رسد بیشتر از ما و هواداران پرسپولیس، برخی نگران شده باشند.

منظورت چه کسانی است؟
همان کسانی که به زمین و زمان اعتراض می‌کنند. هر اتفاقی می‌افتد اسم پرسپولیس را می‌آورند در حالی که تیم ما با قدرت ۴ دوره متوالی قهرمان ایران شد. در این ۴ سال دو بار به فینال آسیا رسیدیم ولی بعد از بازی با اولسان دوباره یک‌سری شروع به تخریب کردند.

منظورت دادن لقب تیم خاص به پرسپولیس است؟
نه، اتفاقاً به تیم‌های قهرمان تیم خاص می‌گویند. شما می‌بینید بایرن مونیخ، یوونتوس و بارسلونا یا پاری‌سن‌ژرمن هم تیم خاص هستند و قهرمان!

ولی این لقب به طعنه به تیم شما داده می‌شود!
مگر علیه بایرن مونیخ و یوونتوس کم حرف می‌زنند؟ مطمئن باشید اگر پرسپولیس ۴ دوره متوالی قهرمان لیگ برتر نمی‌شد یا اینکه دو بار در این ۴ سال به فینال لیگ قهرمانان آسیا نمی‌رسید امروز هیچ دشمنی نداشت. هیچ‌کس علیه پرسپولیس حرفی نمی‌زد ولی همیشه تیم‌های بزرگ و قهرمان با چنین واکنش‌هایی مواجه می‌شوند.

این حرف‌ها روی تیم شما چه تأثیری می‌گذارد؟ به هر حال تو کاپیتان دوم تیم هستی و…
باورکنید فقط انگیزه تیم ما را بالاتر می‌برد. این صحبت‌ها دو، سه سالی است که مطرح می‌شود اما باعث همدلی بیشترتیم پرسپولیس شده و ما را برای تکرار قهرمانی‌های خود مصمم‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *